Tiskárna

Nastavení tisku

Po každé transakci, která spadá do EET, máte povinnost zákazníkovi vystavit účtenku. Na jeden řádek účtenky umí aplikace vytisknout 32 až 64 znaků. Je tedy jen na vás, jakou tiskárnu si zvolíte. K Profi Účtence můžete připojit různé tiskárny, které podporují standard ESC/P . Vzhledem k rozsáhlému sortimentu tiskáren na trhu nejsme schopni garantovat bezchybnou funkčnost jiných než ověřených tiskáren.

V Nastavení na záložce Zařízení spravujete tiskárny. Když kliknete na Přidat tiskárnu, zobrazí se vám dialog, ve kterém si zvolíte typ připojení tiskárny.

Jak připojit tiskárnu k vašemu zařízení naleznete níže podle typu připojení:

Počet znaků na řádek – zde si vyberete, kolik znaků se vytiskne na jeden řádek účtenky. Máte následující možnosti: 32, 42, 48, 52, 56 a 60. Některé typy tiskáren nepodporují všechny varianty.

Výchozí font písma – na výběr máte mezi dvěma typy písem. Písmo A má větší znaky a hodí se k volbě 32 znaků na řádek. Písmo B je menší a dobře sedí k volbě 42 znaků na řádek. Možnost změny písma není podporovaná všemi typy tiskáren.

Tisknout bez diakritiky – tuto volbu zatrhněte, pokud vaše tiskárna nemá českou lokalizaci a čárky a háčky jí dělají problémy.

Otevírat pokladní zásuvku – pokud máte podporované příslušenství, zapojte pokladní zásuvku do tiskárny, po vytisknutí účtenky se zásuvka otevře.

Tisknout QR kód – jestli chcete mít na účtence QR kód, zvolte tuto možnost. QR kód obsahuje údaje o dokladu a můžete je snadno načíst do systému, který tyto kódy podporuje.

Tisknout Epson QR kód – tuto možnost zatrhněte, pokud máte tiskárnu Epson a chcete tisknout QR kód. Při použití jiných tiskáren tuto volbu nezapínejte.

Řešení potíží

Nenašli jste odpověď na Váš dotaz?

Pokud jste nenašli odpověď na Váš dotaz, napište nám pomocí kontaktního formuláře níže
nebo zavolejte na číslo +420 549 522 520 v pracovní dny od 8 do 17 hodin.

Odesláním souhlasíte s našimi zásadami pro zpracování osobních údajů.

Stáhněte si Profi Účtenku zdarma do svého mobilu nebo tabletu

Neplaťte za EET aplikace a raději zkuste bezplatnou Profi Účtenku.